• Для поліпшення корисних властивостей волокон їх часто піддають додатковій спеціальній обробці: очищенню, змащенню, проклейці, фарбуванню і т.д.
    Для очищення використовують мила й інші синтетичні миючі засоби. Очищення є не що інше, як видалення бруду й інших домішок з поверхні волокна. Змащення полягає в обробці волокон з метою захисту їх від тертя із сусідніми волокнами і грубими металевими поверхнями в процесі переробки. Як змазуючих агентів в основному використовують природні олії. Змазування приводить також до зменшення статичної електрики, що накопичується на волокнах.
    Проклейкою називають процес захисного покриття волокон. Як проклеюючих матеріалів для більшості волокон використовують полівініловий спирт чи желатин. Проклейка дозволяє утримувати волокна в межах компактного пучка і забезпечує в такий спосіб рівномірне ткацтво. Перед фарбуванням тканини проклейку варто видаляти промиванням у воді.
    Для фарбування волокна поміщають у розчин барвника, молекули якого проникають звичайно лише в аморфні області волокна.
    Волокна на основі целюлози чи білків швидко адсорбують кислотні барвники, що легко зв'язуються з аміно- чи гідроксильними групами полімерів. Процес фарбування синтетичних волокон, таких, як поліефіри, чи поліаміди акрили, протікає набагато повільніше. Швидкість фарбування в цьому випадку вдається збільшувати підвищенням температури. Фарбування волокон на основі полівінілхлориду, полієтилену й ін. практично неможливо без введення в них активних абсорбційних центрів при сополімеризації і хімічному окислюванні.

  • Elobau sensortechnology емкостные датчики уровня.