• Той факт, що полімерні матеріали використовують і усіляких формах, таких, як стрижні, труби, аркуші, пінопласти, чи покриття адгезиви, а також як пресовані вироби, має на увазі наявність різноманітних способів переробки полімерних компаундів і кінцеві продукти. Більшість полімерних виробів отримані або формуванням, або обробкою, або виливком рідких форполімерів у формі з наступним твердненням чи зшиванням. Волокна одержують у процесі прядіння.
    Процес формування можна порівняти, наприклад, з ліпленням іграшкової конячки з глини., а процес обробки - з вирізанням іграшки зі шматка мила. У процесі формування компаунд у виді порошку, лусочок чи гранул поміщають у прес-форму і піддають впливу температури і тиску, у результаті чого утвориться кінцевий продукт. У процесі обробки одержують виріб у виді простих форм, таких, як аркуші, стрижні чи труби, використовуючи штампування, склейку і зварювання.
    Близько 50 років тому існувала дуже обмежена кількість процесів переробки полімерів у кінцеві вироби. В даний час мається безліч процесів і методів, основними з них є каландрування, пряме пресування, лиття під тиском, екструзія, пневмоформування, холодне формування, термоформовання, армування, формування з розплаву, сухе і мокре формування. Останні три методи використовують для виробництва волокон з волокноутворюючих матеріалів, а інші - для переробки пластичних і еластомерних матеріалів у промислові вироби. У наступних розділах ми в загальному виді розглянемо ці важливі процеси. Для більш детального ознайомлення з цими й іншими процесами, такими, як нанесення покрить зануренням і методом вихрового напилювання електронна і теплова герметизація і зварювання, варто звернутися до спеціальних підручників по переробці полімерів. За межі цієї книги виходять і питання, що стосуються покрить і адгезій.
    Перш ніж перейти до обговорення різноманітних методів переробки полімерів, нагадаємо, що полімерні матеріали можуть бути термопластичними чи термореактивними. Після формування термопластичних матеріалів під дією температури і тиску перед звільненням із прес-форми їх варто прохолоджувати нижче температури розм'якшення полімеру, тому що в протилежному випадку вони втрачають форму. У випадку термореактивних матеріалів такої необхідності не виникає, оскільки після однократного спільного впливу температури і тиску виріб зберігає придбану форму навіть при його звільненні з прес-форми при високій температурі.