• При армуванні пластичної матриці високоміцним волокном одержують системи, названі "армовані волокном пластики" (АВП). АВП мають дуже коштовні властивості: їх відрізняє високе відношення міцності до ваги, значна корозійна стійкість і простота виготовлення. Методом армування волокнами вдається одержувати широке коло виробів. Наприклад, конструкторів, творців космічних кораблів при створенні штучних супутників в АВП насамперед залучає разюче високе відношення міцності до ваги. Красивий зовнішній вигляд, невелика вага і корозійна стійкість дозволяють використовувати АВП для обшивання морських судів. Крім того, АВП використовують навіть як матеріал для танків, у яких зберігають кислоти.
    Зупинимося тепер докладніше на хімічному складі і фізичній природі цих незвичайних матеріалів. Як було відзначено вище, вони являють собою полімерний матеріал, спеціальні властивості якого обумовлені введенням у нього армуючих волокон. Основними матеріалами, з яких виготовляють армуючі волокна (як дрібно нарізані, так і довгі), є скло, графіт, алюміній, вуглець, бор і берилій. Самі останні досягнення в цій області зв'язані з використанням у якості армуючих волокон цілком ароматичного поліаміду, що забезпечує більш ніж 50%-ве зменшення ваги в порівнянні з армованими пластиками на основі традиційних волокон. Для армування також використовуються і натуральні волокна, такі, як сисал, азбест і ін. Вибір армуючого волокна насамперед визначається вимогами, пропонованими до кінцевого продукту. Однак скляні волокна залишаються і донині широко використовуваними і дотепер вносять основний вклад у промислове виробництво АВП. Найбільш привабливими властивостями скляних волокон є низький коефіцієнт термічного розширення, висока стабільність розмірів, низька вартість виробництва, висока міцність при розтяганні, низька діелектрична константа, негорючість і хімічна стійкість. Інші армуючі волокна використовують в основному в тих випадках, коли вимагаються деякі додаткові властивості для експлуатації АВП у специфічних умовах, незважаючи на їх більш високу вартість у порівнянні зі скляними волокнами.

    АВП одержують шляхом зв'язування волокон з полімерною матрицею і її наступного тверднення під дією тиску і температури. Армуючі добавки можуть бути у виді дрібно порізаних волокон, довгих ниток і тканин. Основними полімерними матрицями, використовуваними в АВП, є поліефіри, епоксиди, феноли, силікони, меламін, похідні вінілу і поліаміди. Більшість АВП одержують на основі поліефірних полімерів, головне достоїнство яких складає їхня низька вартість. Фенольні полімери використовують у тих випадках, коли потрібно висока термостійкість. Надзвичайно високі механічні властивості АВП здобувають при використанні як полімерну матрицю епоксидних смол. Використання силіконових полімерів додає АВП чудові електричні і термічні властивості.
    В даний час існує кілька методів армування пластикою. Найбільше часто використовуваними з них є: 1) метод нашарування аркушів вручну, 2) метод намотування волокна і 3) метод просочення розпиленням.