• Полімери в чистому виді, отримані з промислових підприємств після їхнього виділення й очищення, називаються "первинними" полімерами чи "первинними" смолами. За винятком деяких полімерів, таких, як полістирол, поліетилен, поліпропілен, первинні полімери звичайно не придатні для прямої переробки. Первинний полівінілхлорид, наприклад, є матеріалом рогоподібної фактури і не може бути сформований без попереднього зм'якшення шляхом додавання пластифікатора. Аналогічно цьому для формування натурального каучуку потрібно введення в нього вулканізуючого агента. Більшість полімерів захищають від термічної, окисної і фотодеструкції введенням у них придатних стабілізаторів. Додавання в полімер барвників і пігментів перед формуванням дозволяє набути виробу всіляких кольорів. Для зменшення тертя і поліпшення плину полімеру усередині переробного устаткування в більшість полімерів додають мастильні матеріали і речовини для поліпшення технологічних властивостей. Наповнювачі ж у полімер звичайно додають для додання їм спеціальних властивостей і зменшення вартості кінцевого продукту.
    Процес, що включає в себе введення таких інгредієнтів, як пластифікатори, що вулканізують агенти, затвержувачі, стабілізатори, наповнювачі, барвники, і мастильні речовини, у первинний полімер, називають "компаундуванням".
    Первинні пластичні полімери, такі, як полістирол, поліетилен, поліметилметакрилат і полівінілхлорид, звичайно знаходяться у виді сипучих дрібних порошків. Інгредієнти у виді дрібного порошку чи рідини змішують з порошкоподібним первинним полімером з використанням планетарних міксерів, V-змішувачів, мішалок зі стрічковою гвинтовою лопатою, чи Z-міксерів перекидачів. Зсув можна проводити при кімнатній чи при підвищеній температурі, що, однак, повинна бути набагато нижче температури розм'якшення полімеру. Рідкі форполімери змішують з використанням простих високошвидкісних мішалок.
    Первинні еластомірні полімери, такі, як натуральний каучук, бутадієнстирольний каучук чи нітрильний каучук, одержують у виді крихти, спресованої в товсті пластини, називані "стосами". Вони, як правило, змішані з агентами, що вулканізують, каталізаторами, наповнювачами, антиоксидантами і мастильними матеріалами. Оскільки еластомери не є сипучими порошками, як первинні пластичні матеріали, їхній не можна змішувати з названими вище інгредієнтами, використовуючи методи, застосовувані для первинних пластиків. Змішання первинних пластичних полімерів з іншими компонентами компаунда досягається перемішуванням, тоді як одержання компаунда первинних еластомерів містить у собі вальцювання крихти в пластичні аркуші і наступне введення в полімер необхідних інгредієнтів. Компаундування еластомерів чи проводять на каучуковому млину, чи на змішувачі Бенбери з внутрішнім змішанням. Еластомери у виді латексу чи низькомолекулярних рідких смол можуть бути змішані простим перемішуванням з використанням високошвидкісних мішалок. Такі компоненти, як мастильні речовини, стабілізатори і наповнювачі, звичайно прямо вводять у розплав чи розчин полімеру безпосередньо перед прядінням нитки.