• Найбільше зручним процесом для виробництва виробів з термопластичних полімерів є процес лиття під тиском. Незважаючи на те, що вартість устаткування в цьому процесі досить висока, його безсумнівним достоїнством є висока продуктивність. У цьому процесі дозована кількість розплавленого термопластичного полімеру вприскується під тиском у порівняно холодну прес-форму, де і відбувається його затвердіння у вигляді кінцевого продукту.
    Апарат для лиття під тиском зображений на мал.6. Процес складається з подачі компаундрованого пластичного матеріалу у вигляді гранул, чи таблеток порошку з бункера через визначені проміжки часу в нагрітий горизонтальний циліндр, де і відбувається його розм'якшення. Гідравлічний поршень забезпечує тиск, необхідне для того, щоб проштовхнути розплавлений матеріал по циліндрі у форму, розташовану на його кінці. При русі полімерної маси уздовж гарячої зони циліндра пристрій, названий "торпедою", сприяє однорідному розподілу пластичного матеріалу по внутрішніх стінках гарячого циліндра, забезпечуючи в такий спосіб рівномірний розподіл тепла по всьому обсязі. Потім розплавлений пластичний матеріал вприскують через литьтєвий отвір у гніздо прес-форми.
    У найпростішому виді прес-форма являє собою систему з двох частин: одна з частин що рухається, інша - стаціонарна (див. мал.6). Стаціонарна частина прес-форми фіксується на кінці циліндра, а рухома знімається і надівається на неї. За допомогою спеціального механічного пристрою прес-форма щільно закривається, і в цей час відбувається вприскування розплавленого пластичного матеріалу під тиском 1500 кг/см2. Закриваюче механічний пристрій повинний бути зроблено таким чином, щоб витримувати високі робочі тиски. Рівномірний плин розплавленого матеріалу у внутрішніх областях прес-форми забезпечується її попереднім нагріванням до визначеної температури. Звичайно ця температура трохи нижче температури розм'якшення пресованого пластичного матеріалу. Після заповнення форми розплавленим полімером її охолоджують циркулюючою холодною водою, а потім відкривають для витягу готового виробу. Весь цей цикл може бути повторений багаторазово як у ручному, так і в автоматичному режимі.