• Велика кількість порожніх пластичних виробів роблять методом пневмоформування: каністри, м'які пляшки для напоїв і ін. Пневмофопмуванню можуть бути піддані наступні термопластичні матеріали: поліетилен, полікарбонат, полівінілхлорид, полістирол, нейлон, поліпропілен, акрили, акрилонітрил, акрилонітрил-бутадиенсттерольний полімер, однак по щорічному споживанню перше місце займає поліетилен високої щільності.
    Пневмоформування веде своє походження від склодувної промисловості. Схема цього процесу дана на 15.7. Гарячу розм'якшену термопластичну трубку, названу "заготовкою", поміщають усередину полою форми, що складає з двох частин. Коли форма закрита, обидві її половини затискають один кінець заготовки і голку для подачі повітря, розташовану на іншому кінці трубки. Під дією тиску, подаваного з компресора через голку, гаряча заготовка роздувається як куля до щільного зіткнення з відносно холодною внутрішньою поверхнею форми. Потім форму прохолоджують, відкривають і виймають готовий твердий термопластичний виріб.
    Заготовка для пневмоформування може бути отримана методом лиття під тиском чи екструзії, і в залежності від цього метод називають відповідно литтям під тиском з роздувкою чи пневмоформуванням з екструзією.