• Порожні вироби, такі, як м'ячі і ляльки, одержують у процесі, названому „ротаційне” лиття. Апарат, використовуваний у цьому процесі, представлений на мал.3.
    Компаунд термопластичного матеріалу у виді дрібного порошку поміщають у порожню форму. Використовуваний апарат має спеціальне пристосування для одночасного обертання форми навколо первинної і вторинної осей. Форму закривають, нагрівають і обертають. Це приводить до однорідного розподілу розплавленого пластику але усієї внутрішньої поверхні порожньої форми. Потім обертову форму прохолоджують холодною водою. При охолодженні розплавлений пластичний матеріал, однорідно розподілений по внутрішній поверхні форми, затвердіє. Тепер форму можна відкривати і вийняти кінцевий виріб.
    Також у форму може бути завантажена рідка суміш термореактивного форполімера з затверджувачем. Затвердіння в цьому випадку буде відбуватися при обертанні під дією підвищеної температури.
    Ротаційним литтям виготовляють вироби з полівінілхлориду, такі, як галоши, порожні кулі чи голови для ляльок. Затвердіння полівінілхлориду здійснюється шляхом фізичного гелеутворення між полівінілхлоридом і рідким пластифікатором при температурах 150-200°С. Кінцевий продукт виймають з форми після його охолодження струменем води. Метод ротаційного лиття з використанням рідкого матеріалу відомий як метод "формування порожніх виробів заливанням і обертанням форми".

  • Косметика мак оптом mac косметика e-parfum.in.ua.