• Усім нам відомі волокна природного походження, такі, як бавовна, вовна, льон і шовк. Також нам знайомі синтетичні волокна з нейлону, поліефірів, поліпропілену й акрилів. Основною відмітною рисою волокон є те, що їхня довжина в сотні разів перевершує їхній діаметр. Якщо натуральні волокна (крім шовку) являють собою штапельні волокна, то синтетичні можуть бути отримані як у вигляді безупинних ниток, так і у виді штапельною волокна.
    З погляду споживача волокна можуть бути трьох типів; повсякденного попиту, безпечні і промислові.
    Волокнами повсякденного попиту називають волокна, використовувані для виготовлення нижнього і верхнього одягу. У цю групу входять волокна для виготовлення білизни, носків, сорочок, костюмів, жіночого одягу й ін. Ці волокна повинні мати відповідну міцність і розтяжність, м'якість, негорючість, поглинати вологу і добре фарбуватися. Типовими представниками цього класу волокон є бавовна, шовк, вовна, нейлон, поліефіри й акрилати.
    Безпечними волокнами називають волокна, використовувані для виробництва килимів, занавісок, чохлів для крісел, драпірувань і ін. Подібні волокна повинні бути твердими, міцними, довговічними і зносостійкими. З погляду безпеки до цих волокон пред'являються наступні вимоги: вони повинні погано самозайматися, не поширювати полум'я і при горінні виділяти мінімальну кількість тепла, диму і токсичних газів. При додаванні невеликих кількостей речовин, що містять такі атоми, як У, N, Sі, P, C1, Вг чи Sb, у волокна повсякденного попиту вдається додати їм вогнестійкі властивості і, таким чином, перетворити їх у безпечні волокна. Введення у волокна добавок, що модифікують, зменшує їхню горючість, знижує поширення полум'я, але не приводить до зменшення виділення токсичних газів і диму при горінні. Дослідження показали, що як безпечні волокна можуть бути використані ароматичні поліаміди, поліаміди, полібензимідазоли і поліоксидиазоли. Однак при горінні цих волокон спостерігається виділення токсичних газів, оскільки в їхніх молекулах містяться атоми азоту. Цього недоліку позбавлені ароматичні поліефіри.
    Промислові волокна використовуються в якості арміруючих матеріалів у композитах. Ці волокна також називають структурними волокнами, оскільки вони мають високий модуль, міцності, термостійкості, твердості, довговічності. Структурні волокна використовують для зміцнення таких виробів, як тверді і гнучкі труби, трубки і шланги, а також у композиційних структурах, названих волокнитами і застосовуваних у конструкціях кораблів, автомобілів, літаків і навіть будинків. До цього класу волокон відносяться одноосно орієнтовані волокна ароматичних поліамідів і поліефірів, вуглецеві і кремінні волокна.

  • В освещении теплиц нужны надежные ЭПРА, которые очень легко приобрести в GreenStore!